Koncert zespołu Enej

20 Sie. 2023

Koncert zespołu Enej

Radzyń Podlaski. Dziedziniec pałacu Potockich


W roku 2023 Radzyń Podlaski obchodzi 555. rocznicę uzyskania praw miejskich. Z tej okazji Radzyński Ośrodek Kultury przygotował szereg inicjatyw mających na celu uczczenie tego jubileuszu. Powstało też logo, które przez cały rok będzie firmowało rocznicowe wydarzenia.

Jednym z ważniejszych punktów obchodów będzie IV Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek” zaplanowany na 17 czerwca. Tym razem zostanie poszerzona przestrzeń imprezy. Główna scena, dużo większa od poprzedniej, znajdzie się pod Starostwem. Tym samym będzie więcej miejsca dla wystawców jarmarku (ul. Ostrowiecka) oraz widzów – na placu Potockiego. Gwiazdami imprezy będzie m.in. zespół Golec uOrkiestra oraz Andrzej Rybiński. Na drugiej – mniejszej scenie, od rana do godz. 15.00 występować będą zespoły lokalne.

Drugą ważną imprezą związaną z obchodami 555-lecia praw miejskich Radzynia będzie uroczysta inauguracja wyremontowanego Pałacu Potockich, która odbędzie się 20 sierpnia – na dziedzińcu pałacu, po Mszy św. W programie znajdzie się część oficjalna oraz koncerty, których gwiazdami będzie m.in. polsko-ukraiński zespół Enej oraz Lubelska Federacja Bardów.

Przewidziano też liczne konkursy dla dzieci i młodzieży, m.in. plastyczny, fotograficzny, wiedzy o Radzyniu. Ich podsumowanie odbędzie się właśnie 20 sierpnia.

Ponadto Radzyński Ośrodek Kultury ma w planach wydanie książki pt. „Radzyń Podlaski. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”, w której znajdzie się kilkaset zdjęć przekazanych przez mieszkańców naszego miasta w ciągu ostatnich 2 lat, co na bieżąco można śledzić na portalu Kocham Radzyń Podlaski. Promocja wydawnictwa odbędzie się 31 marca, dokładnie na 555-lecie Radzynia.

Zaprezentowany zostanie też cykl wystaw tematycznych prezentujących historię Radzynia – co 2 miesiące nowa ekspozycja pokazująca inną część miasta w starej fotografii. Będzie to na pewno interesujące dla mieszkańców, bo pozwoli porównać, jak miasto się zmieniało.

ROK

[ data dodania : 20 Sty. 2023 / wizyt : 1386 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook