Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

15 Wrz. 2017

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Radzyń Podlaski


Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim organizuje XVII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Rajd odbędzie się w dniach 15-16 września na trasie Radzyń Podlaski-Sitno-Biała-Radzyń Podlaski. Jego celem będzie uczczenie pamięci bohaterskich harcerzy z 1940 r. a także uczczenie pamięci nauczyciela, turysty i harcerza Kazimierza Odrzygoździa.

Przed rozpoczęciem imprezy delegacja młodzieży radzyńskich szkół uda się na cmentarz parafialny, gdzie złoży wiązanki na grobach Ś.P. Kazimierza Odrzygoździa i harcerzy radzyńskich z 1940 r. Następnie, w lesie koło wsi Sitno, pod symboliczną mogiłą poległych w tym miejscu harcerzy, odprawiona zostanie polowa Msza św. Po niej przewidziany jest turystyczny marsz na orientację, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Meta rajdu została zlokalizowana w Zespole Szkół w Białej.

Sobota upłynie rajdowiczom pod znakiem drugiego etap turystycznego marszu na orientację. Po jego zakończeniu odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy połączone z nagrodzeniem wyróżniających się uczestników w marszach na orientację i konkursach przeprowadzonych podczas rajdu. Powrót do Radzynia zaplanowany jest na godzinę 14.30.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są telefoniczne do 12 września (wtorek) pod numerem tel. (83) 413-15-25 lub 608-127-534 (wystarczy podać ilość uczestników).

Współorganizatorami imprezy są: Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski oraz Zespól Szkół w Białej, natomiast finansowego wsparcia przedsięwzięciu udzielili: Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy i Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.

[ data dodania : 11 Wrz. 2017 / wizyt : 303 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Informacja turystyczna w Krainie   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin