Triennale sztuki radzyńskiej Sobole 2017

16 Wrz. 2017

Triennale sztuki radzyńskiej Sobole 2017

Sobole


Wernisaż wystawy 16 IX 2017 r. godz. 17:00 w Centrum aktywności kulturalno-społecznej na terenie zabytkowego założenia dworsko-parkowego w Sobolach.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Czemiernicko-Ulańskiej pod kierownictwem Tomasza Nurzyńskiego.

Triennale Sztuki Radzyńskiej to najważniejsze wydarzenie prezentujące cyklicznie i przekrojowo aktualny dorobek twórców związanych z Powiatem Radzyńskim. Po raz pierwszy wystawa gości w Centrum Aktywności Kulturalno-Społecznej w Sobolach prowadzonym na terenie zabytkowego założenia dworsko-parkowego. Prezentowane w tym roku prace czternastu artystów cechuje wiele wątków, różnorodność technik i bogactwo wyobraźni. Ta z pozoru eklektyczna kompozycja stanowi szczerą opowieść o współczesnej sztuce mającej korzenie w tym regionie, a także o tworzących ją ludziach.
Twórcy prezentujący się na Triennale:

1.       Grażyna Hankiewicz, fotografia
2.       Justyna Jakubowska, malarstwo
3.       Jakub Jakubowski, malarstwo
4.       Marian Korczyk, rzeźba
5.       Magdalena Leonhard, malarstwo
6.       Tomasz Młynarczyk, fotografia
7.       Ewa Pazyna, rysunek
8.       Paweł Pogorzelski, formy przestrzenne
9.       Antonina Rotari-Bożym, rysunek
10.   Gosia i Tomek Rygalik, wzornictwo
11.   Arek Szwed, ceramika
12.   Wojciech Świder, malarstwo
13.   Agnieszka Wajszczuk, malarstwo

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim i Fundacja Sobole

FUNDACJA SOBOLE

Sobole to nowe centrum kultury i designu położone w inspirującym otoczeniu natury na terenie zabytkowego założenia dworsko parkowego. Na ponad 4 hektarach ziemi oprócz historycznego parku oraz rzeki w granicy działki, znajduje się dobrze zachowana architektura – 100 letni drewniany dworek oraz zaadaptowany murowany budynek gospodarczy.

Gospodarzem tego magicznego miejsca jest fundacja Sobole założona i prowadzona przez Gosię Rygalik i Tomka Rygalika – projektantów zaangażowanych w działalność edukacyjną oraz kulturową, prowadzących również autorską pracownię Studio Rygalik. Tworzą oni program działań bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach i czerpiąc z nich inspirację. W Sobolach odbywać się będą międzynarodowe warsztaty z zakresu projektowania, architektury oraz kultury, a także rezydencje twórcze, wystawy i wydarzenia oraz działania interdyscyplinarne – na styku różnych dziedzin i pomiędzy nimi. Ważną część działań będzie stanowił program edukacji poprzez kulturę, który pozwoli rozwinąć umiejętności w obszarach takich jak praca zespołowa, myślenie projektowe, kreatywność, czy zaradność.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z czemiernik i Ulana-Majoratu. MODCzemierniki
MODUlan-majorat
www.sobole.info

RADZYŃSKA KRAINA SERDECZNOŚCI

To marka, którą tworzą ciekawe miejsca, bogata historia i kultura Powiatu Radzyńskiego, a przede wszystkim ludzie - twórcy (artyści, literaci, muzycy, fotograficy), animatorzy kultury, sportowcy i trenerzy, społecznicy, przedsiębiorcy, którzy swoją twórczością i działalnością kreują niepowtarzalny klimat tej krainy.

Odzwierciedla ona postawę mieszkańców Powiatu Radzyńskiego wobec przybyszów -u nas poczujesz się mile widziany - niezależnie czy odwiedzasz nas po raz pierwszy, czy kolejny. Nasza gościna będzie tak samo serdeczna. Jeżeli zatrzymasz się na wsi, to z pewnością odkryjesz jej smak i kulturę dostrzeżesz jeszcze urok drewnianej architektury mieszkalnej i sakralnej. Zachowało się u nas także wiele dworów szlacheckich i rezydencji magnackich, więc będziesz mógł, Drogi Gościu, odbyć tutaj podróż także do czasów rzeczypospolitej szlacheckiej. Znajdziesz u nas również przestrzeń do aktywnego i twórczego wypoczynku. Uwadze miłośników przyrody polecamy dolinę Tyśmienicy - ostoję ptasią objętą programem ochrony NATURA 2000.

Katalog wystawy

[ data dodania : 13 Wrz. 2017 / wizyt : 514 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Informacja turystyczna w Krainie   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin