3 gwiazdki dla Punktu Informacji Turystycznej

03 Lis. 2022

3 gwiazdki dla Punktu Informacji Turystycznej


Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim otrzymał 3-gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Uroczyste wręczenie certyfikatów nastąpiło podczas XII Lubelskiej Gali Turystyki, 27 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Organizatorem gali była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Certyfikowany punkt informacji turystycznej jest członkiem Forum Informacji Turystycznej, dzięki czemu może brać udział w pracach nad rozwojem turystyki w kraju.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim jest prowadzony we współpracy samorządów Powiatu Radzyńskiego i miasta Radzyń Podlaski. Obsługę turystów od poniedziałku do piątku zapewnia Starostwo Powiatowe, a w weekendy Radzyński Ośrodek Kultury, dzięki czemu jesteśmy dostępni dla turystów 7 dni w tygodniu w sezonie turystycznym od kwietnia do końca października. Poza sezonem turystów przyjmujemy w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje od 2011 roku. Pierwszy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał w 2013 r. - z jedną gwiazdką. W latach 2015 i 2018 POT przyznał nam dwie gwiazdki. W tym roku odebraliśmy certyfikat z trzema gwiazdkami. Jest to potwierdzenie wysokiego standardu obsługi turystów i funkcjonowania w krajowej sieci certyfikowanych jednostek informacji turystycznej.

fot. LROT

 

XII Lubelska Gala Turystyki
XII Lubelska Gala Turystyki
[ data dodania : 03 Lis. 2022 / wizyt : 2529 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook