Co na weekend?

23 Maj. 2013

Co na weekend?


Zbliża się weekend. Wybierzcie się na oględziny Radziwiłłowych wykopalisk, festyn serdeczności, koncerty lokalnych kapel, zlot motocyklistów oraz radzyńską galę disco polo. Jeśli wolicie klimaty ludowe bądź przeciwnie – operetkę to najbliższe dni są również dla Was.

Już w piątek 24 maja 2013 r. o godzinie 19:00 Radzyńskia Izba Regionalna otworzy wystawę archeologiczną zatytułowaną "W gruncie rzeczy". Zostaną na niej zaprezentowane zabytki pochodzące z badań wykopaliskowych prowadzonych przez kierownika Działu Archeologii Muzeum Południowego Podlasia Mieczysława Bienię. Badania odbyły się na terenie zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej w 2012 roku.

Sobota 25 maja to dzień dobroczynności, bowiem na dziedzińcu pałacowym o godzinie 13:00 rozpocznie się rodzinny festyn charytatywny, w trakcie którego przejedziecie się bryczką, zobaczycie dziecięcą paradę, obejrzycie pokazy taneczne, teatralne i muzyczne oraz posłuchacie koncertów: Michała i Jacka Musiatowiczów, zespołów młodzieżowych z Ulana i Radzynia, The Sharpidruts, Martina, Rajmunda oraz grup Atim i Skaner. Na wydarzenie zapraszają: Uczniowski Klub Tenisa Stołowego "Alfa", Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy", Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim oraz iledzisiaj.pl.

O godzinie 15:00 w sobotę przy Tesco będziecie mogli podziwiać rozmaite motocykle podczas I Radzyńskiego Spotkania Motocyklistów. Uczestnicy przejadą na dziedziniec pałacowy o godzinie 16:00.

W niedzielę o 13:00 w Kolembrodach rozbrzmieją ludowe dźwięki podczas Przeglądu Kapel Ludowych, organizowanego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przez Radę Sołecką w Kolembrodach.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

[ data dodania : 23 Maj. 2013 / wizyt : 3135 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook