12 Cze. 2015

I Ulańska Noc Kultury


"I ULAŃSKA NOC KULTURY" okazała się trafionym pomysłem mieszczącym się w globalnym założeniu nocnego kreowania wydarzeń kulturalnych a noc dodała wydarzeniom kulturalnym aury tajemniczości i magii. W ciemności światło stało się środkiem wyrazu i tworzywem integrującym uczestników ludycznych spotkań, którzy pozostawili w swoich domostwach telewizory i komputery… aby wejść w relacje z drugim człowiekiem w obszarze współprzeżywania wydarzeń kulturalnych.

W programie nocnej biesiady kulturalnej odbywającej się z 6 na 7 czerwca 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie – Majoracie znalazły się różnorodne formy. Ulańska publiczność obejrzała prezentacje teatralne, taneczne i wokalno – muzyczne.

Spotkanie zaczęło się od prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej. Od lat z okazji Dnia Matki w gminie organizowany jest konkurs plastyczny „Jej portret…”Noc Kultury była doskonałą okazją do podsumowania konkursu oraz zaprezentowania jego pokłosia i uhonorowania nagrodami, dyplomami, pamiątkami talentów małych malarzy i ich mam, które zostały na to spotkanie zaproszone. Po ceremoniale uhonorowania laureatów konkursu plastycznego wystąpił duet „Małe STRASZYDEŁKA”. Są to dopiero zaczątki dziecięcego teatru, ale debiut teatralny Natalki Dyjak i Ani Lipińskiej utwierdził je w przekonaniu, że teatr to bardzo kreatywna i rozwijająca zabawa, a od września zachęci do tej zabawy kolejnych uczestników. „Małe STRASZYDEŁKA” wystąpiły w trzech etiudach „Odrobina Tuwima”.

Na ulańskiej scenie wystąpiły także zespoły tańca nowoczesnego „Skarb” i „Energia”.
Zespół „Skarb” to najmłodsza formacja taneczna, która jest tegorocznym laureatem pierwszego miejsca w Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach. W skład tej uroczej grupy wchodzą:
Ania Lipińska, Kinga Mazur, Martyna Zientara, Magda Gosek, Gabrysia Klębowska, Patrycja Milewska, Mateusz Osak, Gabrysia Łazuga, Natalia Gajda, Weronika Cichosz, Magdalena Grochowska, Jagoda Zakrzewska, Wiktoria Gregorczuk, Maja Bielecka, Ola Gajda, Zuzia Botwina, Julia Goławska.
Zespół „Energia” działający pod opieką artystyczną Danuty Przysiadki zdobywał czołowe miejsca na Pulaskim Festiwalu w latach ubiegłych. „Energetyczne” tancerki to:
Julia Sposób, Weronika Mazur, Marta Wierzchowska, Julia Wierzchowska, Kinga Świderska, Martyna Łączek, Natalia Kurowska, Milena Zientara i Ewelina Sosnowska.

Po formacjach tanecznych wystąpiły laureatki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej 2015 i innych konkursów wokalnych: Oliwia Wierzchowska, Maja Wierzchowska, Katarzyna Świeszkowska, Magda Gerech, Julia Jurek i Eliza Kopańska.

Na ulańskiej scenie wystąpiła także Grupa Teatralna „O – JO – JOJ” działająca przy Stowarzyszeniu „KOŁOWROTEK w podradzyńskiej Białce – zaprezentowali widowisko „Bzdurobajka” w reżyserii Jolanty Koźluk. W spektaklu udział wzięli:
Czerwony Kapturek – Katarzyna Skowron;
Wilk któremu w życiu nie wyszło – Grzegorz Zabłocki;
Szalona Babcia – Agnieszka Szczepaniuk;
Śpiąca Królewna – Monika Szczepaniuk;
Niedowidzący Książę – Robert Kwasowiec;
Akwizytorka – Ewa Płowaś;
Żona Rybaka – Ewelina Batyra-Wiatr;
Rybak – Adam Malinowski;
Córka Rybaka – Dorota Golec;
Złota Rybka – Danuta Fijałek;
Janek – Tomasz Niebrzegowski;
Kot w Butach – Agnieszka Warzywoda;
Kelner – Paulina Zabłocka;
Prowadzący teleturniej – Piotr Zabłocki;
Bramkarz – Adam Koźluk;
Obsługa techniczna – Błażej Golec.

Po godzinie 22:00 wystąpiła „Lubelska Federacja Bardów” będąca grupą artystów z kręgu piosenki literackiej i poezji śpiewanej.

Lubelska Federacja Bardów wystąpiła na ulańskiej scenie w składzie:
Katarzyna Wasilewska − skrzypce, flet, śpiew;
Marek Andrzejewski − śpiew, kompozycje, teksty, gitara akustyczna;
Jan Kondrak − śpiew, kompozycje, teksty, gitara akustyczna;
Piotr Selim − śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe.

„I ULAŃSKA NOC KULTURY” zakończyła się po północy, a zamykając ją Wójt gminy Ulan – Majorat, Jarosław Koczkodaj zaprosił ulańską publiczność na przyszłoroczne nocne wydarzenia kulturalne w podobnym stylu. 

Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
Ulańska Noc Kultury
[ data dodania : 12 Cze. 2015 / wizyt : 2542 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin