Kawa czy Herbata z Kąkolewnickimi kulinariami

03 Cze. 2013

"Kawa czy Herbata" z Kąkolewnickimi kulinariami


W poniedziałek 27 maja br. na antenie TVP 1 , w programie „Kawa czy herbata” promowała się Lubelszczyzna. Tematem wiodącym audycji było „Jak europejskie fundusze zmieniają stolicę wschodniej Polski”. Prowadzącą program była dziennikarka telewizyjnych wiadomości pani Beata Tadla. Wśród: zespołu Budka Suflera, studentów UMCS i Politechniki Lubelskiej, Sztuk - Mistrzów oraz zespołu „Jarzębina”, swój udział miał również Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, prezentując pierogi – smaki Lubelszczyzny, zgłoszone na Listę Produktów Tradycyjnych. Przez dużą część programu (w tle) można było podziwiać na ekranie panie z Kąkolewnicy w regionalnych strojach podlaskich, gotujące na żywo pierogi : Panią Kazimierę Korulczyk (racuchy z makiem, racuchy turowskie z serem, pączki żakowolskie z powidłami z antonówek i tertuny brzozowickie z soczewicą), Panią Janinę Wardziak (parowańce z jagodami i parowańce z kaszą jaglaną), Panie Józefę Iwanowską i Stanisławę Kośmider (zawijaki wygnanowskie z suszonymi owocami, marchwiaki z makiem, pierogi lipniackie z kapustą i grzybami oraz pierogi żakowolskie ze smażonymi ziemniakami).

Na prezentacji nie mogło zabraknąć naszej kąkolewnickiej oranżady z wytwórni Pana Edmunda Jędruszczaka z Kąkolewnicy. Chociaż pogoda była dość kapryśna, wczesna pora, chłodno i padający pod koniec programu deszcz, nasze panie pod okiem dyrektora GOK Bożeny Adamowicz, dzielnie sprostały medialnym wymogom programu na żywo – promując gminę, powiat i województwo.

Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r.
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._02
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._03
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._04
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._05
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._06
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._07
Kawa czy Herbata 27 maja 2013 r._09
[ data dodania : 03 Cze. 2013 / wizyt : 2510 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin