16 Mar. 2018

Kolejny weekend w Krainie Serdeczności przed nami


W najbliższy weekend oferta imprez kulturalno-rozrywkowych jest bardzo zróżnicowana. Od kultury ludowej po rock, każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek

Piątek można spędzić w dowolny sposób: kawiarnia, bar, kino. To jedyny wieczór tego weekendu z kinem Oranżeria, a w nim 3 seanse filmowe z sensacją. Film PITBULL. Ostatni Pies można będzie zobaczyć o godzinach: 15:45, 18:00, 20:30. 

 

Sobota

Poetycko-literacką propozycję spędzenia sobotniego poranka ma dla mieszkańców powiatu i ich gości Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej wraz partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Borkach, Zespołem Placówek Oświatowych i Zespołem Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

O godzinie 9:00 rozpocznie się XIX Międzywojewódzki Konkurs  Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej.

Ponadto podczas konkursu odbędzie się kiermasz sztuki ludowej oraz pokazy ginących zawodów i umiejętności.

Wieczorem przenosimy się do Radzynia Podlaskiego. Tu w ramach Ro(c)kowiska 2018 na scenie sali widowiskowej Oranżerii wystąpi jazz-rockowy zespół ML-TRIO z Michałem Lewartowiczem na czele.

Niedziela

W niedzielę 18 marca 2018 r. w Czemiernickiej strażnicy OSP o 13:00 rozpocznie się Spotkanie z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną. Zespół śpiewaczy Rosa zaprasza na występy zespołów śpiewaczych.

Na koniec weekendu o godzinie 18:00 w Oranżerii pojawią się: Andrzej "Kobra" Kraiński, Piotr "Vysol" Wysocki, Jacek "Szybki Kazik" Bryndal, Jacek Moczadło. Wieczór z muzyką zespołu Kobranocka oferuje Radzyński Ośrodek Kultury. Będzie to drugi koncert ramach Ro(c)kowiska 2018.

W dowolnym czasie podczas weekendu – w godzinach otwarcia Kawiarni i Herbaciarni Artystycznej Kofi&Ti - można zobaczyć  wystawę fotografii przyrodniczej autorstwa Ewy Grodzkiej pt.: Przyrodo wokół mnie zachwycaj.... To ostatni weekend z wystawą pani Ewy zorganizowanej przez kawiarnię oraz SPILO - Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w wydarzeniach.  

[ data dodania : 16 Mar. 2018 / wizyt : 2868 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook