Konkurs Fotograficzny na Tradycyjną Wiazankę

08 Sie. 2019

Konkurs Fotograficzny na Tradycyjną Wiazankę


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Tematem konkursu będzie tradycyjna wiązanka ze zbóż, ziół, owoców, kwiatów zwana też równianką, przygotowywana do poświęcenia w dniu 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Matki Bożej, które w tradycji ludowej zwane jest Świętem Matki Bożej Zielnej.

Celem konkursu jest:
– przypominanie i podtrzymywanie tradycji związanej ze Świętem Matki Bożej Zielnej,
– uaktywnienie mieszkańców gminy Radzyń Podlaski poprzez udział w konkursie.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które w dniach 14-15 sierpnia przygotują wiązankę ze zbóż, kwiatów,ziół, wykonają fotografię swojej pracy i prześlą na adres e-mailowy GOKiS a.dadasiewicz@radzynpodlaski.pl, lub na numer telefonu – 505005218. Fotografia może być wykonana przez inną osobę niż autor wiązanki.

Oprócz fotografii należy przesłać: Dane autora fotografii: imię i nazwisko, miejscowość oraz imię, nazwisko i miejscowość wykonawcy wiązanki, o ile nie jest to ta sama osoba. Zdjęcia należy nadsyłać w dniach od 15 do 18 sierpnia 2019r. Po upływie tego terminu do 22 sierpnia 2019r. profesjonalne jury dokona oceny pod kątem tradycyjnego wicia wiązanki, doboru materiałów, estetyki i staranności wykonania. Wszyscy uczestnicy konkursu, zarówno wykonawcy wiązanek jak też autorzy fotografii otrzymają dyplomy, ponadto przyznane zostaną 3 nagrody wykonawcom tradycyjnej równianki. Nagrody zostaną wręczone podczas dożynek gminnych.

[ data dodania : 08 Sie. 2019 / wizyt : 2890 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook