Krajoznawczy turniej młodzieżowy PTTK

06 Kwi. 2012

Krajoznawczy turniej młodzieżowy PTTK


Organizowane przez oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim eliminacje XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego składały się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Przeprowadzono je kolejno 27 marca i 4 kwietnia 2012 r. Na starcie imprezy stawiło się 17 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

W ramach eliminacji przeprowadzono siedem regulaminowych konkurencji. Były to: konkurs krajoznawczy, test turystyczno-topograficzny, sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy, karta do kroniki, turystyczne ABC, rowerowy tor przeszkód wraz ze sprawdzianem z przepisów ruchu drogowego oraz turystyczny marsz na orientację. Finansowego wsparcia imprezie udzieliło Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zwyciężyły drużyny Zespołu Szkół w Białej k. Radzynia Podlaskiego (opiekun Andrzej Prokopiuk). W ich skład wchodzili: Milena Mucha, Julia Dąbrowska i Sebastian Mazur oraz Małgorzata Wawak, Przemysław Musiatowicz i Michał Wierzchowski. Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSP w Radzyniu Podlaskim w składzie Aleksandra Delążek, Monika Mazur i Karolina Szutyk (opiekun Bogdan Fijałek).

Tekst i zdjęcia: Robert Mazurek 

Reprezentacja I LO w Radzyniu Podlaskim
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Milena Mucha, Julia Dąbrowska i Sebastian Mazur
Małgorzata Wawak, Przemysław Musiatowicz i Michał Wierzchowski byli bezkonkurencyjni w gronie gimnazjalistów
Aleksandra Delążek, Monika Mazur i Karolina Szutyk zajęły pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
[ data dodania : 06 Kwi. 2012 / wizyt : 3009 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin