Poznajmy Miejsca Pamięci Powiatu Radzyńskiego bliżej ... i zdobądźmy odznakę

19 Paź. 2018

Poznajmy Miejsca Pamięci Powiatu Radzyńskiego bliżej ... i zdobądźmy odznakę


Miejsca pamięci warto odwiedzać jak najczęściej, a 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości skłania ku temu jeszcze bardziej. Zwieńczeniem i pamiątkowym udokumentowaniem odwiedzin tych miejsc może być odznaka krajoznawczej Powiatu Radzyńskiego Znam Miejsca Powiatu Radzyńskiego

Odznaka posiada 3 stopnie: brązowy, srebrny, złoty. Mogą ją zdobyć osoby, które ukończyły dziesięć lat, a można ją zdobywać do 31grudnia 2023 r. Warunkiem zdobycia Odznaki jest udokumentowanie zwiedzenia odpowiedniej liczby miejsc pamięci znajdujących się na terenie powiatu radzyńskiego upamiętnionych krzyżami, pomnikami, tablicami lub w jakikolwiek inny sposób nie budzący wątpliwości, że oznaczają MP.

Regulamin Odznaki dostępny jest w Wydziale Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz tutaj. Została ona ustanowiona przez Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim 25 kwietnia 2018 roku, w roku jubileuszu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Odznakę przyznaje Zespół Weryfikacyjny powołany przez Starostę Radzyńskiego. Pracami Zespołu kieruje jego przewodniczący. 

Celem jej ustanowienia - jak czytamy w Regulaminie Odznaki – „jest upowszechnienie wśród mieszkańców powiatu oraz turystów wiedzy na temat miejsc w powiecie radzyńskim upamiętniających obiekty, ludzi i wydarzenia, szczególnie związanych z walką o odzyskanie i utrzymanie niepodległości”. 

Zdobywanie Odznaki ma także być zachętą do poznawania walorów krajoznawczych powiatu oraz do aktywnego wypoczynku. Idealnym wsparciem podróżowania po Krainie Serdeczności może być aplikacja Radzyń Podlaski i okolice. Przewodnik audio z bogatym komentarzem lektora o atrakcjach naszego powiatu jest dostępny na telefony z androidem i Iphony. Więcej szczegółow o aplikacji tutaj. 

[ data dodania : 19 Paź. 2018 / wizyt : 3287 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook