Przystanek Tyśmienica warsztaty i plener przyrodniczo-fotograficzny

29 Maj. 2013

"Przystanek Tyśmienica" warsztaty i plener przyrodniczo-fotograficzny


Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, działające poprzez Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej, ogłasza nabór na Warsztaty przyrodniczo-fotograficzne dla początkujących i plener fotograficzny "Przystanek Tyśmienica".

Warsztaty i plener będą okazją do doskonalenia przez uczestników umiejętności fotografowania przyrody i do wykonania pięknych zdjęć oraz poznania przyrody (a zwłaszcza bogatej awifauny) doliny rzeki Tyśmienicy. Będą też okazją do poznania uroków Radzyńskiej Krainy Serdeczności.

Termin: 14-16 czerwca 2013 r.
Liczba uczestników: 12
Baza warsztatów: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sitkowskiego 1b.

Istnieje możliwość skorzystania z noclegu i wyżywienia w internacie SOS-W: koszt jednego noclegu (bez pościeli) – 17 zł, z pościelą - 22 zł od osoby (pierwszy nocleg, następne po 17 zł). Wyżywienie: śniadanie – 10 zł , kolacja - 8 zł; obiadokolacja – 18 zł. Zapotrzebowanie należy uwzględnić w zgłoszeniu. Opłaty będą uiszczane na miejscu w kasie Ośrodka.

Miejsca pleneru: Dolina Tyśmienicy i Bystrzycy (obszar Natura 2000).

Dolina Tyśmienicy to jedna z ważniejszych ostoi ptasich w Polsce. Dzięki swym wyróżniającym się w skali Europy walorom ornitologicznym została włączona (wraz ze swoim dopływem - Bystrzycą) do międzynarodowych programów ochrony przyrody: ECONET-PL, CORINE i NATURA 2000 o nazwieDolina Tyśmienicy(kod obszaru – PLB 060004).
Na podmokłych łąkach i zaroślach licznie występują tu ptaki brodzące: kuliki, rydzyki oraz bekasy, kaczki czy rybitwy. Żyją tutaj również bąk i bączek. Najbardziej w oczy rzuca się hałaśliwy rycyk. Napotkamy także rzadkie ptaki: dubelt, ortolon, batalion, jarzębatka oraz popularne gatunki jak choćby pustułka, rybitwa białoskrzydła, błotniak popielaty i błotniak stawowy, świstun, krakwa, cyranka, płaskonos, gągoł, krwawodziób, rybołów, łabędź niemy.

Szczegóły dotyczące warsztatów określa REGULAMIN i Program Warsztatów Fotografii Przyrodniczej "Przystanek Tyśmienica" dostępny na stronie krainaserdecznosci.pl.
Uwaga: zgłoszenie się do warsztatów jest równoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Regulaminu warsztatów w całości.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11 czerwca 2013 r.
Adres: poczta e-mail: turystyka@pra.pl

Zapraszamy do udziału!

[ data dodania : 29 Maj. 2013 / wizyt : 2828 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook