Drukuj Poleć znajomemu Tagi 2
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

27 Lip. 2015

Questy w powiecie radzyńskim


Na terenie powiatu radzyńskiego powstało pięć Questów:

„Radzyń tajemnicą stoi” - quest pieszy, początek przed kościołem św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim.

„Pasieka Pszczółka zaprasza” - quest pieszy, Planta, 5 km od Wohynia, 200 m za torami po lewej stronie.

„Wędrówka z Włóczykijem” - Zagroda Edukacyjno – Rekreacyjna „Przystań pod Lasem”, wieś Biała ( w lesie, przy drodze krajowej nr 63).

„W czasoprzestrzeni królewskiej wsi Biała” - quest pieszy po wsi Biała.

„Z turem po Turowie”- quest rowerowo – pieszy, Dom Kultury w Turowie.

LGD Zapiecek zrealizował "Questingowy projekt współpracy", który składał się z kilku etapów - warsztatów poświęconych pisaniu questów, tworzenia, testowania, opracowania graficznego questów.

Questy to wspaniała zabawa w poszukiwanie „skarbu”, atrakcyjna i ciekawa forma zwiedzania łącząca pokolenia i integrująca społeczeństwo. A dla regionu doskonała forma promocji!

Questing - rodzaj gry terenowej, spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych, w Polsce z powodzeniem rozwija się od kilku lat. Łączy w sobie elementy harcerskich podchodów i gier terenowych. Uczestnik zabawy przeistacza się w poszukiwacza skarbów, wędruje po nieoznakowanych w terenie trasach z mapką zapisaną w formie prozy lub wiersza z zadaniami do zrealizowania. Tym sposobem dociera do miejsc, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych, których nie znajdzie w żadnym przewodniku. Uczestnik wyprawy zwraca uwagę na miejsca pozornie zwyczajne, dostrzega w nich atrakcyjność, wyjątkowość (tzw. ducha miejsca).

Questing adresowany jest do: turystów i gości danej miejscowości, grup szkolnych, rodzin z dziećmi, mieszkańców regionu (by odkryli na nowo historie związane z regionem)

Po Questy w wersji papierowej zapraszamy do Biura LGD Zapiecek. Wersja elektroniczna - do pobrania i wydruku znajduje się na stronie http://partnerstwo.questing.pl/ .

Zapraszamy na poszukiwanie skarbu w wyjątkowych miejscach naszego powiatu.

Nauka i dobra zabawa w jednym!

q-biala
q-turow
q-palac
q-pasieka
[ data dodania : 27 Lip. 2015 / wizyt : 4492 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook