Drukuj Poleć znajomemu Tagi 9
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Radzyńska Kraina Serdeczności na weekend

07 Gru. 2012

Radzyńska Kraina Serdeczności na weekend


Wrażliwi na piękno i sztukę nacieszą swoje zmysły w Radzyńskiej Krainie Serdeczności już w najblizszy weekend. Malarstwo i grafika, poezja i proza, muzyka oraz twórczość ludowa a dodatkowo - aktywność fizyczna – wszystko w naszej Krainie. 

 

Piątek
W piątek wieczorem o godzinie 18.00 w Radzyńskiej Izbie Regionalnej odbędzie się promocja nowego numeru kwartalnika "Kozirynek" oraz tomu poezji członka jego redakcji Pawła Zacharewicza. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa malarstwa poety oraz występ muzyczny w wykonaniu Zyty Krużel i Zbigniewa Czuryło.

Sobota
W sobotę zapraszamy do galerii "Oranżeria" na wernisaż grafiki absolwenta i pracownika dydaktycznego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – Tomasza Kawełczyka. Również w "Oranżerii" można podziwiać trwającą wystawę "U Schultza", której finisaż będzie miał miejsce 14 grudnia.
W Kawiarni i Herbaciarni Artystycznej Kofi&Ti o godzinie 20:00 rozpocznie się "Wyprawa do Indii z Maciejem Jakubowskim", podczas której organizatorzy obiecują niezapomniane wrażenia dla oczu, uszu i podniebienia.

Niedziela
Na zakończenie weekendu – w niedzielę, w sali Kina "Oranżeria" o godzinie 14:00 odbędzie się koncert "Wesoło ze śpiewem ochocza drużyno" organizowany prze radzyński zespół Wrzos. Wystąpią w nim zespoły: "Przyjaciele" z Berezy, "Świerżanki" ze Świerżów, "Wrzos" z Kąkolewnicy oraz organizator koncertu – Zespół "WRZOS" z Radzynia Podlaskiego.

Przez cały weekend można obejrzeć (i kupić) wytwory sztuki ludowej poprzez zwiedzenie trwającej od 4 grudnia 2012 r. wystawy rękodzieła twórców powiatu radzyńskiego i łukowskiego otwartej w godzinach: 17:00-20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy (wystawa czynna do 11 grudnia 2012r. pn-pt 8:00-20:00, sb-nd 17:00-20:00).

Dla Naturalnie Aktywnych - pływalnia Aqua Miś stoi otworem przez cały weekend w godzinach 8:00-22:00.

Zapraszamy!

[ data dodania : 07 Gru. 2012 / wizyt : 5885 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook