Drukuj Poleć znajomemu Tagi 9
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Śnieżyło na scenie Oranżerii

13 Gru. 2012

Śnieżyło na scenie Oranżerii


TEATR Hokus - Pokus działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radzyniu Podlaskim WSPOMAGA, UCZY, WYCHOWUJE , BAWI ...

Grupa nauczycieli pracująca w SOSW ( p. Mariola Król , p. Katarzyna Blicharz-Żelazowska p. Anna Urbaniak p. Anna Grochowska ) 3 lata temu zaproponowała naszym uczniom interesującą formę wspomagania edukacji szkolnej – udział w przedstawieniach teatru szkolnego. Już w pierwszym roku działalności okazało się, iż teatr spełnia zadania nie tylko edukacyjne, ale i rewalidacyjne i wychowawcze. Stwarza możliwość rozwoju nie tylko intelektualnego, ale i emocjonalnego. Rozwija inwencję twórczą i kształtuje wyobraźnię, rozbudza wrażliwość estetyczną . Stwarza możliwości rozwijania u dzieci i młodzieży ich osobistych zainteresowań i uzdolnień. Próby i występy dostarczają uczniom okazji do przeżywania pozytywnych emocji i podnoszą samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Teatr szkolny od tego roku ma swoją nazwę -,,Hokus – Pokus” wybraną w ramach konkursu.

Zgodnie z założeniami, aktorzy-uczniowie z różnych klas przy współpracy z nauczycielami : Mariolą Król , Anną Urbaniak, Anną Grochowską , Łukaszem Ciężkim , oraz Justyną Skowronek i Sylwią Ochal dnia 07.12.2012 r. wystawili spektakl ,, Śnieżka „.

Przedstawienie dedykowane było dzieciom z radzyńskich przedszkoli i szkół podstawowych w ramach ,,mikołajkowego prezentu „ od naszej szkoły".

Nagrodą dla aktorów była duża frekwencja i liczne brawa (w jednym dniu odbyły się 2 przedstawienia przy pełnej Sali kina)

Na zakończenie dyrektor Małgorzata Popek podziękowała aktorom za wspaniały występ , widzom za obecność oraz dyrektorowi ROK Zbigniewowi Wojtasiowi za udostępnienie sali kina.

fot. Karol Niewęgłowski

Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_03
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_02
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_04
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_05
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_06
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_07
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_08
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_09
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_10
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_11
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_13
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_14
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_12
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_15
Przedstawienie_Śnieżka_Hokus_Pokus_16
[ data dodania : 13 Gru. 2012 / wizyt : 6050 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook