Drukuj Poleć znajomemu Tagi 9
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską "Oranżeria"

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską Oranżeria

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską odbyły się po raz pierwszy w czerwcu 1996 r. Przez wiele tal był to nie tylko konkurs dla młodych autorów i kompozytorów, którzy sami wykonują swoje utwory, ale też warsztaty artystyczne i koncerty mistrzów gatunku. Od 1998 r. festiwal kwalifikuje do finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Organizatorem „Oranżerii” jest Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Naprawdę wielu artystów reprezentujących nurt piosenki autorskiej przewinęło się przez scenę radzyńskiej "Oranżerii". Gościliśmy m.in.: Jana Kondraka, Marka Andrzejewskiego, Jolantę Sip, Igora Jaszczuka, Jarosława Wasika, Mirosława Czyżykiewicza z akompaniamentem Zbigniewa Łapińskiego. Wystąpił Robert Kasprzycki, koncertował Jacek Kaczmarski – żywa legenda polskiej piosenki, zespół Czerwony Tulipan, grupa "RAZ DWA TRZY", Aleksander Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska, Marek Gałązka z grupą "Po Drodze", Sambor Dudziński, Alosza Awdiejew, Wojciech Młynarski, Stare Dobre Małżeństwo, Maciej Zembaty, Jacek Musiatowicz, Stanisław Sojka, LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW, Anna Chodakowska, Andrzej Poniedzielski, Tadeusz Woźniak, a także Ania Karwan, Katarzyna Groniec, Marek Dyjak, Kuba Sienkiewicz, Renata Przemyk i inni.

Laureaci I miejsca to m.in.: Marcin Różycki z Lublina, Zdzisława Muzolf, NIC WIELKIEGO z Warszawy, Tomasz Krzyżanowski, Dominik Rogalski z Lublina, Małgorzata Marczak z Kielc, Grupa AVA ze Stargardu Szczecińskiego.

OSzPA przetrwała do dziś, jednak od 2019 r. w formule koncertów gwiazd. 

Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook