Drukuj Poleć znajomemu Wasze opinie 1 Tagi 10
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Radzyńska Kraina Serdeczności

Radzyńska Kraina Serdeczności to turystyczna marka Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski. Została ona wypracowana w ramach projektu "Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski - opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru".

Radzyńska Kraina Serdeczności

 jest wypełniona treścią za sprawą czterech produktów:

Szlachecka gościnność Folklor ze smakiem Naturalnie aktywni  Co nam w duszy gra..


Jest to oferta skierowana do osób szukających miejsc nieodkrytych i niezadeptanych, złaknionych nowych wrażeń i bezpośredniego kontaktu z naturą. Dzięki środkom pozyskanym z projektu zostały opracowane przewodniki audio:
Pierwszy – w dwóch wersjach językowych, zabierze turystę na wycieczkę po mieście. Polecamy go zarówno osobom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym.
Drugi audio - guide pozwoli lepiej poznać walory powiatu radzyńskiego, w tym Dolinę Tyśmienicy (Obszar Natura 2000 – raj dla ornitologów) oraz architekturę i tradycyjne budownictwo drewniane.
Oba nagrania można pobrać ze strony internetowej www.krainaserdecznosci.pl – także na miejscu, w Radzyniu, korzystając z info-kiosku w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej, w którym oprócz fachowej pomocy, zwiedzający otrzyma foldery promocyjne oraz podróżny przewodnik-notatnik nazwany przez nas Diariuszem – na pamiątkę pewnej wyprawy, jaka w XVII wieku wyruszyła z miejscowości Przegaliny Duże w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej. Zainteresowanym przeszłością zespołu pałacowo-parkowego w Radzyniu Podlaskim proponujemy zaś bogato ilustrowaną publikację popularno-naukową o charakterze albumowym.

Projekt to także wydarzenia medialne, z których najważniejsze wydają się: zainicjowana w 2011 roku formuła pleneru malarsko-fotograficznego „Serdeczne Inspiracje” oraz Piknik historyczny „Sarmackie Serdeczności czyli w gościnie u Pana na Radzyniu”. Ogromne zainteresowanie i gorące przyjęcie skłaniają gospodarzy do myślenia o przyszłości. Jest nadzieja, że w nadchodzących latach obie imprezy dołączą do grona wydarzeń kulturalnych, które mają już swoją renomę: Dni Karola Lipińskiego, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria” (OSzPA), Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych „Dialogi”, Ro(c)kowiska, Radzyńskiego Przeglądu ‘Old’ Filmów „Ramole” czy Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania.

Już dzisiaj czujcie się Państwo zaproszeni! 

Wasze opinie

DAREK RADZYNIANIN

Nie rozumiem dlaczego nikt nie zajmuje się naszym zalewem,wszystko widzicie ,fotagrofujecie a zalew co jest w centrum radzynia jest zapomniany dlaczego,pamienta nie jeden z nas jak było fajnie gdy zalew funkcjonował i ile ludzi z dziecmi ochoczo chodzili na radzynską plaże zielona trawę-to było jedyne czyste miejsce i łono natury w radzyniu . Zrópmy z tym coś dla nas -radzynia i wnuków.
data dodania : 13 Sty. 2014
 

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin