Drukuj Poleć znajomemu Tagi 5
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Dziadki dziatkom

06 Kwi. 2012

Dziadki dziatkom


taki tytuł nosi reportaż Łukasza Czapskiego opublikowany na portalu organizacji pozarządowych ngo.pl
Opowiada on o projekcie "Dziadki-dziatkom" realizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk" i Radzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach programu "Seniorzy w Akcji".
Koordynatorzy projektu, Jakub Jakubowski ze Stowarzyszenia "Stuk-Puk" i Dariusz Gałan z Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inni seniorzy opowiadają o relalizacji filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia" i o emocjach jakie temu towarzyszyły. Mówią o międzypokoleniowych relacjach, o odkrywaniu na nowo starego Radzynia podczas wspólnym spotkań w każdy pierwszy wtorek miesiąca w kawiarni "Kofi&Ti" i o wspólnych planach nakręcenia drugiej części filmu. Czytaj reportaż Łukasza Czapskiego.

 

Film-pamiętnik o starym Radzyniu "Dziadki-dziatkom" nagrodzony został na Kongresie UTW w Warszawie. Wręczenie nagród odbyło się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury w Warszawie 19 marca 2012 r. podczas Kongresu UTW.

O tym wydarzeniu można przeczytać na portalu iledzisiaj oraz na portalu ngo.pl w arykule Laureaci konkursu „Seniorzy w akcji. UTW dla społeczności”.

 

O tym jak powstawał film cztaj w artykule "Pamiętnik ze Starego Radzynia i pięciuset oglądających" opublikowanym na stronie internetowej "Stuk-Puk". 
 


Przy okazji radzyńskiej premiery filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia" powstał reportaż radiowy Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej pt. "Małe historie", który  był emitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia w dniu 28 grudnia 2009 roku. W dniu 9 lutego 2010 r. w radiowej "Trójce" wyemitowano krótszą, trzynastominutową wersję "Małych historii".  
Można go wysłuchać na stronie Polskiego Radia pod adresem: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/345450,Male-historie (czas 13'45) a wersja dłuższa (48'59) pod adresem http://www.polskieradio.pl/80/996/Tematy/114696

[ data dodania : 06 Kwi. 2012 / wizyt : 4068 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook