Koncert POPIÓŁ I DIAMENT - Historia Polski w Muzyce

10 Lis. 2018

Koncert "POPIÓŁ I DIAMENT" - Historia Polski w Muzyce

Hala widowiskowo-sportowa ZSP w Radzyniu Podlaskim


 W dniu 10 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się Koncert z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości POPIÓŁ I DIAMENT - Historia Polski w muzyce. Na scenie wystąpią: Milena Lange - sopran, Adam Szerszeń lub Paweł Trojak - baryton, Warszawska Orkiestra Impressione pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego, Laura Łącz - konferansjer. Serdecznie zapraszamy.

XXXV jubileuszowe DKL – finał. To będzie wielki koncert!

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, Powiat Radzyński i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zapraszają na koncert, który odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 1800 w hali widowiskowo-sportowej ZSP przy Sikorskiego.

To niebywałe wydarzenia artystyczne, zatytułowane Popiół i diament, historia Polski w muzyce”poprowadzi dla Państwa znana i lubiana wybitna aktorka Laura Łącz, a wystąpi orkiestra kameralna „Impressione” pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego z solistami: Mileną Lange – sopran i Damianem Wilmą – baryton.

Program koncertu:

 • Wojciech Kilar                                       Smuga Cienia (temat z filmu)
 • Krzesimir Dębski                                   Pieśń Mili – Stara Baśń
 • Stanisław Moniuszko                            Aria Miecznika (Kto z mych dziewek) – Straszny Dwór         
 • Michał Kleofas Ogiński                        Polonez a-moll (Pożegnanie Ojczyzny)                    
 • Pietro Mascagni                                   Ave Maria      
 • Bartosz Chajdecki                               Warszawa – Czas Honoru                             
 • John Rutter                                         Pie Jesu – Requiem                                                  
 • Wojciech Kilar                                    Moving to the GhettoPianista                  
 • Giulio Caccini                                     Ave Maria                                           
 • John Williams                                    Lista Schindlera (temat główny)        
 • Andrew Lloyd Webber                       Pie Jesu – Requiem               
 • Krzysztof Komeda                             Nim wstanie dzieńPrawo i Pięść              
 • Michał Lorenc                                    Ave Maria                                                     
 • Wojciech Kilar                                   WalcZiemia Obiecana                              
 • Zbigniew Preisner                             Winter LightTajemniczy Ogród                            
 • Stan Borys                                        Popiół i Diament                   
 • Wojciech Kilar                                   PolonezPan Tadeusz                     

 

Wstęp wolny!

Milena Lange

Milena Lange, artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi oraz z wieloma mistrzami batuty z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą.

Damian Wilma

Damian Wilma – uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, studiował w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Laureat nagród.

Orkiestra impressione

Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressionetworzą wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej, Sinfonii Varsovii. Niezwykłe połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń, zaś różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

Maciej Niesiołowski

Maciej Niesiołowskiw 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem”, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności.

 

 

 

 

 

Laura Łącz

Laura Łączjest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Występowała m. .in. na deskach Teatru Polskiego w Warszawie wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach Teatru Telewizji.

 

Sponsorzy koncertu– strategiczny – Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim oraz: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Burmistrz Radzynia Podlaskiego, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, Górnicza Fabryka Narzędzi Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radzyniu Podlaskim, Lasy Państwowe Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, AUTO-MAN Krzysztof Manowiec Białka, POLESIE sp. z o. o. spółka komandytowa w Łukowie.

Kierownictwo organizacyjne: Agnieszka Jeż

RTM/fot. MS PROMOTION

[ data dodania : 20 Sie. 2018 / wizyt : 560 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin