Informator weekendowych wydarzeń

14 Mar. 2013

Informator weekendowych wydarzeń


Zapraszamy na kolejny weekend a w nim: poezja i proza, pieśni i tradycje oraz sport.

W sobotę 16 marca 2013 r. o godzinie 10:00 w Woli Osowińskiej możecie posłuchać poezji i prozy recytowanej podczas XIV już Międzywojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. W trakcie trwania imprezy możecie zwiedzić Muzeum Regionalne w Woli Osowińskiej, kupić pamiątki sztuki ludowej oraz zobaczyć prezentację ginących zawodów.
Na wydarzenie zaprasza Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Placówek Oświatowych i Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz UMCS i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Wydarzenie otrzymało w 2004 r. Ludowego Oskara Lubelszczyzny.

W niedzielę 17 marca możecie wybrać się do Kąkolewnicy na Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach rozgrywanego w ramach XIV Grand Prix Lubelszczyzny 2013 – FIDE organizowanego przez GOK w Kąkolewnicy i Lubelski Związek Szachowy. GOK godzina 10.00.

W Czemiernikach natomiast w Strażnicy OSP o godzinie 13:00 w niedzielę rozpocznie się Spotkanie z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną. W programie imprezy zaplanowano występy zespołów ludowych, prezentujących rzadko śpiewane pieśni wielkopostne oraz poczęstunek. Na spotkanie zapraszają: Wójt Gminy Czemierniki, Zarząd Gminny Koła Gospodyń Wiejskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Czemiernikach.

Kino „Oranżeria” zaprasza na film Eugeniusza Korina pod tytułem „Sęp” z Michałem Żebrowskim, Danielem Olbrychskim i Anną Przybylską w rolach głównych w dniach: piątek, sobota, niedziela o godzinie 18:00.

Zapraszamy!

[ data dodania : 14 Mar. 2013 / wizyt : 2542 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin