Drukuj Poleć znajomemu Tagi 6
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
W piątek rowerem po raz piąty

30 Kwi. 2012

"W piątek rowerem" po raz piąty


„Rowerem przez Polskę” to zadanie realizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach Roku Turystyki Rowerowej, jakim ogłoszony został przez Zarząd Główny PTTK rok 2012. Aktywnie uczestniczy w nim Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, które wspólnie z Samorządem Uczniowskim jest organizatorem projektu pod nazwą „W piątek rowerem”. 27 kwietnia br. miała miejsce już piąta jego odsłona.

Przypomnijmy, projekt „W piątek rowerem” promuje zdrowy styl życia, rozwój kultury fizycznej oraz bezpieczną jadę rowerem - najtańszym i ekologicznym środkiem transportu. Zaadresowany jest on do wszystkich uczniów i pracowników I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. Udział w projekcie wyraża się poprzez przyjazd do szkoły (pracy) rowerem i odebranie specjalnego kuponu. Upoważnia on m.in. do udziału w losowaniu nagród. Ich fundatorem podczas piątej odsłony projektu „W piątek rowerem” był Powszechny Zakład Ubezpieczeń w Radzyniu Podlaskim.

27 kwietnia br. aż 60 osób zdecydowało się wybrać rower jako środek transportu do szkoły (pracy). W gronie tych osób rozlosowanych zostało piętnaście nagród. Szczęśliwcami okazali się: Aleksandra Żelazowska, Aleksandra Sałata, Weronika Paszkowska, Marta Kukla, Wojciech Lecyk, Jakub Kośmider, Marcin Matuszewski, Monika Szczygielska, Katarzyna Kucharewicz, Jakub Kotowski, Adam Nastaj, Łukasz Kantarowicz, Karol Brzozowski, Szczepan Wierzchowski i Magdalena Wysokińska.

Jak poinformował nas Robert Mazurek, koordynator projektu: kolejna jego odsłona będzie miała miejsce 11 maja br. Obok tradycyjnego losowania nagród przewidujemy zorganizowanie konkursu pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszystkich chętnych już dzisiaj zachęcamy, aby w piątek (i nie tylko) przyjechali do szkoły rowerem! Szczegóły akcji dostępne są na www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl.

 

Fot. Archiwum SKKT PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim

[ data dodania : 30 Kwi. 2012 / wizyt : 3041 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin