Drukuj Poleć znajomemu Tagi 9
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Zwiedzanie pałacu Potockich

17 Lis. 2015

Zwiedzanie pałacu Potockich


Pałac Potockich można zwiedzić na 3 sposoby:

  1. Z przewodnikiem audio
  2. przewodnikiem
  3. Z przewodnikiem w aplikacji mobilnej

 

Przewodniki audio można wypożyczyć bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim (pałac Potockich). PIT-K jest otwarty w miesiącach IV-X, w dni powszednie w godz. 9:00-16:00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00-17:00. Poza sezonem tj. w okresie XI-III audio guide można wypożyczyć po telefonicznym ustaleniu z obsługą punktu (tel. 83 352-77-80).
Spacer z audio przewodnikiem trwa ok. 40 min. i obejmuje założenie pałacowo parkowe (pałac, park i oranżerię), główne ulice miasta Ostrowiecka i Warszawską z Placami Wolnosci i I. Potockiego oraz Kościół św. Trójcy wykonany w stylu renesansu lubelskiego i leżący na szlaku Renesanu Lubelskiego. Zwiedzanie pałacu polega na odsłuchaniu dziejów wznoszenia zabytku, historii jego kolejnych właścicieli, zapoznania się z symboliką rzeźb Jana Chryzostoma Redlera oraz z postacią rzeźbiarza, poznaniem historii miasta i kościoła pw. św. Trójcy.  

Przewodnik w osobie. W celu otrzymania kontaktu do przewodnika zapraszamy do kontaktu z PIT-K: 83 352 77 80, 83 352 15 60, turystyka@pra.pl. 

Indywidualnie pałac można zwiedzić w dowolnym czasie. Można przy tym skorzystać z przewodnika w aplikacji mobilnej. Zachęcamy też do korzystania z oferty PIT-K w postaci materiałów drukowanych, a także z materiałów drukowanych z sieci we własnym zakresie. Przed pałacem stoi stablica informacyjna, z której zwiedzający również mogą skorzystać.

Pałac Potockich jest udostępniony do zwiedzania z zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy do Radzynia Podlaskiego.
 

foto: J. Wlizło

[ data dodania : 17 Lis. 2015 / wizyt : 15085 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook