Drukuj Poleć znajomemu Tagi 6
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Folklor Ze Smakiem gamzy, czyli Kiermasz Sztuki Ludowej

02 Lip. 2012

Folklor Ze Smakiem gamzy, czyli Kiermasz Sztuki Ludowej


Piękne kwiaty z bibuły, wystrugane bociany, sowy i inne ptaki, misternie wyhaftowane obrusy, wyroby wikliniarskie i promocyjne stoisko Radzyńskiej Krainy Serdeczności oraz wiele innych atrakcji czekało na turystów w Kolembrodach w Gminie Komarówka Podlaska.

1 lipca 2012, jak zawsze w pierwszą niedzielę wakacji, w Kolembrodach odbył się już po raz szósty Regionalny Kiermasz Sztuki Ludowej.

Na Kiermasz przybyli twórcy ludowi z całego regionu. Można było podziwiać i zakupić rzeźby
o motywach sakralnych i świeckich, kwiaty papierowe i drewniane, haftowane: obrusy, bieżniki i serwetki, bukiety z suszonych kwiatów, kosze i koszyczki wiklinowe. Można też było skosztować miodu, pierogów, gamzy ziemnaczanej i pyzów. Było ciasto i kompot oraz wiele innych przysmaków. Na scenie koncertowały kapele i zespoły ludowe. Otwarta była też Gminna Izba Regionalna w Kolembrodach, w której eksponowane są narzędzia do obróbki lnu oraz warsztaty tkackie i przedmioty codziennego użytku, np. drewniany tornister.

Stoisko przygotował również Powiat Radzyński promując turystyczną markę - Radzyńską Krainę Serdeczności. Tym razem łączyliśmy się z twórcami i artystami, ponieważ Kiermasz to impreza odbywająca się w Radzyńskiej Krainie i reprezentująca produkt "Folklor Ze Smakiem". Na stoisku gościliśmy pasiekę "Pszczółka" z Planty – Pana Kazimierza Brudkowskiego z tegorocznymi miodami: rzepakowym i lipowym, oraz z gadżetami wykonanymi z pszczelego wosku. Każdy, kto nas odwiedził mógł zatem porozmawiać o Krainie Serdeczności, otrzymać materiały informacyjne  i promocyjne, spróbować miodu i zaopatrzyć się w "pszczele" świeczki i breloczki.

Organizatorzy byli bardzo serdeczni jak na Krainę przystało a swojski i przyjazny klimat imprezy potwierdził trafność marki turystycznej, która wynika z gościnności mieszkańców powiatu radzyńskiego.

Kiermasz towarzyszył uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach, której wizerunek ofiarował sam Król Jan III Sobieski.

Obecni na imprezie byli: Lucjan Kotwica Starosta Radzyński i Ireneusz Demianiuk Wójt Gminy Komarówka Podlaska.

Kto tam nie był – niech żałuje, a kto żałuje, że nie dotarł do Kolembród ma szansę zrobić to
w przyszłym roku – jak zawsze w pierwszą niedzielę wakacji.

Serdecznie zapraszamy!!!


VI Regionalny Kiermasz Sztuki Ludowej został zrealizowany przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.

fot. B. Sozoniuk

01
00
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
28a
29
30
31
32
33
34
[ data dodania : 02 Lip. 2012 / wizyt : 3981 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin